Гідні суперниці: металочерепиця і мяка покрівля

56

Займаючись будівництвом будинку, докладно продумують, як і з чого буде зведена покрівля. При цьому упор одночасно роблять на красу і надійність споруди, адже хочеться, щоб дах радувала максимально довго. До речі, сьогодні забудовникам часто доводиться вирішувати дилему: що краще — металева черепиця або м’яка покрівля? питання складне, адже ці матеріали-серйозні конкуренти.

Зміст

  • Що таке металева і бітумна черепиця
  • Порівняльний аналіз металочерепиці та м’якої покрівлі

    • Вимоги до системи крокв і обрешітки
    • Шари покрівельного килима
    • Вплив форми покрівлі на монтаж
    • Вага і товщина матеріалу
    • Тривалість використання
    • Контакт з вогнем
    • Блокування шумів
    • Простота догляду
    • Зовнішній вигляд
    • Що дешевше: металочерепиця або м’яка покрівля
    • Додаткові відмінності
    • Що краще: металочерепиця або м’яка покрівля

      • Відео: тонкощі вибору покрівельного матеріалу
  • Відгуки з зіставленням бітумної і металевої черепиці

Що таке металева і бітумна черепиця

І металева, і бітумна черепиця відноситься до будівельних матеріалів для покрівлі, нахиленої як мінімум на 12°. Обидва покриття легкі, міцні і довговічні, але у них абсолютно різний склад.

Металочерепиця являє собою фігурний сталевий лист, покритий різними захисними шарами, в тому числі цинком, що оберігає від іржавіння. Зверху матеріал оброблений пластизолом, полівінілхлоридом, пуралом або іншим полімером, що відповідає за естетичний вигляд будівельної сировини.

Гідні суперниці: металочерепиця і мяка покрівля

З обох сторін сталевий лист покритий захисними складами, включаючи цинк, що перешкоджає корозії

Ширина металевої черепиці становить від 110 до 120 см, а довжина — від 40 см до 6 м.

Гідні суперниці: металочерепиця і мяка покрівля

Листи металевої черепиці можуть досягати в ширину не більше 120 см

Бітумна м’яка черепиця, яку ще називають шингласом або гонтом, виробляється на основі скловолокна. З обох сторін його заливають окисленим модифікованим бітумом з додатковими компонентами. Завдяки спеціальній обробці гнучкий покрівельний лист набуває еластичність і несприйнятливість як до низької, так і високої температури. З лицьового боку матеріал посипається розкришеним каменем, що наділяє міцністю, а з виворітного — змащується самоклеящимся складом, який тимчасово накривається силіконовою плівкою.

Гідні суперниці: металочерепиця і мяка покрівля

При створенні м’якої черепиці стеклохолст підвищеної міцності обробляється модифікованим бітумом і тільки після цього накривається захисними шарами

Ширина бітумної черепиці може дорівнювати 35 см, а довжина-1 м.

Гідні суперниці: металочерепиця і мяка покрівля

Максимальна довжина бітумної черепиці-1 м, а ширина може становити до 350 мм

Порівняльний аналіз металочерепиці і м’якої покрівлі

Металева і бітумна черепиця мало схожі один на одного, що доводять правила їх монтажу та інші нюанси.

Вимоги до системи крокв і обрешітки

І металева, і бітумна черепиця важить небагато, тому потребує кроквяних ногах, розставлених на середній відстані один від одного (60-80 см). А відповідне перетин несучих балок під покрівлю з цих матеріалів — 20х5 см або 12х5 см.

Крок обрешітки під металочерепицю визначається інтервалом між хвилями матеріалу. Найчастіше він буває дорівнює 30-35 см.

Гідні суперниці: металочерепиця і мяка покрівля

Під бітумну черепицю споруджується чорновий настил і суцільна лати, а під металеву — тільки звичайне розріджене підставу

Під м’яку покрівлю розріджену обрешітку не викладають, так як на місці зазорів гнучкий матеріал буде провалюватися. Кращий варіант-чорновий дощатий настил і суцільне підставу з плит осп-3 або листів вологостійкої фанери над ним.

Настил без просвітів не випустить на волю тепло і заблокує сторонній шум. Правда, у нього є істотний недолік — додаткові витрати на монтажні роботи.

Шари покрівельного килима

Покрівельний пиріг під металеву черепицю прийнято виготовляти з пароізоляційного полотна, кроквяних ніг, гідроізоляційної матерії, контробрешітки і обрешітки. До останнього шару фінішний матеріал приєднують покрівельними саморізами. Готову конструкцію доповнюють уголковимі добірними деталями, що монтуються в місці з’єднання скатів і на розжолобках.

Гідні суперниці: металочерепиця і мяка покрівля

Під крокви покрівельного пирога під металочерепицю укладають плівку, в осередки між балками вставляють утеплювач, а поверх кроквяних ніг монтують гідроізоляційну плівку і всі інші матеріали

Бітумну черепицю викладають на покрівельний килим, що складається з крокв, водонепроникної плівки, суцільної обрешітки і підкладкового матеріалу, яким може бути руберойд. На такий багатошаровий пиріг гнучкі листи кладуть, наклеюючи на бітумну мастику.

М’яка покрівля не влаштовується, коли на вулиці стоїть холодна погода. Інакше матеріал стане ламким. Спека-це теж перешкода для монтажу бітумної черепиці. Від впливу палючого сонця вона розм’якшується, а це означає, що по ній не можна ступати ногами.

Гідні суперниці: металочерепиця і мяка покрівля

Покрівельний пиріг під бітумну черепицю відрізняється тим, що перш ніж монтувати фінішний матеріал, на плити осп кладуть підкладковий килим

Вплив форми покрівлі на монтаж

Складна форма покрівлі відмовитися від бітумної черепиці точно не змусить. Розміри одного гнучкого листа настільки незначні, що тільки сприяють спрощенню монтажних робіт на складних ділянках даху.

Препоной для укладання бітумної черепиці не стануть навіть зламані ребра, вигини і купольні елементи. При будь-якому розкладі відходів буде мізерно мало (всього 10-15%).

Гідні суперниці: металочерепиця і мяка покрівля

Бітумна черепиця легко стане покриттям для купольної покрівлі

Металочерепицю можна порахувати примхливим матеріалом. На даху з одного або двох скатів вона укладається за допомогою саморізів з гумовою прокладкою без зайвого клопоту і з мінімумом відходів. Але при появі на покрівлі складних деталей і вигинів металева черепиця викликає невдоволення у забудовників, адже її доводиться постійно підрізати спеціальними ножицями або електролобзиком, що веде до збільшення відходів. А для купольних і конусоподібних покрівель черепиця з металу — це взагалі табу.

Ніяка погода монтувати металеву черепицю не заважає. Винятковою обставиною може стати тільки шквальний вітер.

Гідні суперниці: металочерепиця і мяка покрівля

Металочерепиця призначена для простих скровель з одним або декількома скатами

Вага і товщина матеріалу

Вага 1 м2 металевої черепиці знаходиться в рамках від 4,5 до 6,5 кг.точне значення обумовлюється типом і товщиною полімерної оболонки і багатьма іншими характеристиками листа. Мінімальна товщина черепиці з металу-0,38 мм, а максимальна-0,6 мм.

Гідні суперниці: металочерепиця і мяка покрівля

Металочерепиця досить тонкий матеріал, так як має товщину не більше 0,6 мм

М’яка черепиця трохи важча — 1 м2 важить від 7,5 до 15 кг, адже його товщина майже в 10 разів більша, ніж у металевої будівельної сировини (3-5 мм).

Гідні суперниці: металочерепиця і мяка покрівля

М’яка черепиця товщі металевої в 10 разів, завдяки щільним верствам бітуму і крихти

Тривалість використання

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Гідні суперниці: металочерепиця і мяка покрівля

Виробники обіцяють, що металева черепиця буде виглядати добре і служити справно протягом 5-20 років. Але як показує практика, цей матеріал виходить з ладу не раніше, ніж через 10 років.

А якщо металочерепиця покрита якісною полімерною плівкою, і за нею грунтовно доглядають, то думати про заміну покрівельного покриття потрібно тільки через 50 років.

Гідні суперниці: металочерепиця і мяка покрівля

Металева черепиця часто страждає від корозії, яка сильно відбивається на її зовнішньому вигляді

М’яка черепиця втратить експлуатаційні характеристики через 16-70 років. Вона лежить на покрівлі довше металевого матеріалу, так як її складові, тобто стеклохолст і бітум, не знають, що таке іржа. Виробники гарантують, що зовнішній вигляд гнучкої черепиці залишатиметься незмінним протягом 30 років.

Гідні суперниці: металочерепиця і мяка покрівля

Бітумна черепиця зазвичай не відчуває ніяких проблем, тому служить довше металевого матеріалу

Контакт з вогнем

Бітумна черепиця складається з горючої будівельної сировини. Але оскільки зверху вона посипана кам’яною крихтою, при пожежі спалахнути не зможе, проте плавитися буде. М’яка покрівля зіпсується тільки в тому випадку, якщо нагріється більш ніж на 110°.

Виходить, що боятися за дах з бітумної черепиці не варто, навіть якщо на неї випадково впаде петарда або прилетить іскра з пічного димоходу.

Для металевої черепиці вогонь — зовсім не ворог. Сталь, з якої вона зроблена, не горить і не плавиться. Це означає, що відкрите полум’я, наблизившись до металевої черепиці, буде зупинено. Матеріал легко витримає температуру до 130°.

Блокування шумів

Металева черепиця геть позбавлена здатності заглушати шум. З дахом з неї дощ здасться не природним явищем, а гучним і монотонним музичним твором. Зробити барабанний дріб тихіше допоможуть тільки плити утеплювача товщиною близько 15 см, які добре поглинають шуми.

Гідні суперниці: металочерепиця і мяка покрівля

В дощ металева черепиця доставить багато невдач тому, хто живе прямо під покрівлею

Рекомендується очищати не менше двох разів за зиму.

Щоб застрахуватися бід в холодну пору року, на схилі з металевої черепиці слід встановлювати снігозатримувачі.

Гідні суперниці: металочерепиця і мяка покрівля

З металевої черепиці слід періодично скидати сніг, інакше він скотитися з даху лавиною і принесе значної шкоди навколишнім будівлям і предметам

З шорсткою бітумної черепиці сніг сходить обережно. Тому її не потрібно часто очищати.

В установці снігозатримувачів на м’якій покрівлі гострої необхідності немає. Вони можуть знадобитися лише даху, у якій досить крутий скат.

Влітку догляд за бітумною і металевою черепицею полягає в її періодичному огляді. У випадку з м’якою покрівлею виявлені проблеми усувають, зриваючи зіпсовані стрічки і замінюючи їх на нові, приклеюючи латки або замазуючи дефекти мастикою.

Гідні суперниці: металочерепиця і мяка покрівля

При ремонті м’якої покрівлі досить використовувати мастику, здатну знову приклеїти товсті плитки до основи і приховати дефекти

Ремонт металевої черепиці складніше: покриття доведеться чистити від іржі і фарбувати, надто пошкоджені листи — демонтувати і замінювати новими, тріщини і дірки — чимось заповнювати і закривати шматком склотканини, обробленої суриком.

Зовнішній вигляд

І бітумний, і металевий покрівельний матеріал виглядає гідно. Перший вид черепиці відрізняється великим асортиментом відтінків і малюнків і монтується на покрівлі так, що ніяких кріплень не видно. Другий варіант черепиці імітує класичний матеріал з кераміки і конкурує з вищезгаданим будівельним сировиною за різноманітністю кольорів.

Однак металева черепиця закріплюється на даху відкритим способом. Вкручені в неї саморізи, добре придивившись, помітити нескладно, і вони, на жаль, трохи псують вигляд покрівлі.

Гідні суперниці: металочерепиця і мяка покрівля

Кріплення на покрівлі трохи спотворюють елегантний вигляд металевої черепиці

Що дешевше: металочерепиця або м’яка покрівля

За 1 м2 металевої черепиці доведеться віддати продавцеві 180-480 рублів. Наприклад, якісне покриття товщиною 0,5 мм із захисною плівкою з пурала коштує близько 400 рублів.

Елітна металева черепиця купується забудовниками за ціною, в 1,5-3 рази перевищує вартість звичайного покриття.

На популярних різновидах бітумної черепиці висить цінник від 200 до 570 рублів за 1 м2. А першокласні сорти цього покрівельного покриття коштують в 1,5 і навіть 4 рази дорожче. На вартість бітумної черепиці сильно впливає склад бітуму, товщина матеріалу і тип посипання. Звідси випливає, що дешевше купити металеве покриття.

Додаткові відмінності

При розгляді металевої черепиці як покрівельного покриття треба знати про неї наступне:

  • потребує спеціального захисту від блискавки, інакше на ній буде з’являтися статична електрика;
  • з виворітного боку покривається конденсатом, тому вимагає повноцінної ізоляції утеплювачем, паробар’єром і водонепроникною плівкою;
  • схильна до корозії, від якої може врятувати тільки ретельне фарбування, в тому числі областей зрізів;
  • може бути зірвана шквальним вітром (через парусності покриття).

Гідні суперниці: металочерепиця і мяка покрівля

У покрівлі з металочерепиці досить багато проблем, але про них забувають, почувши, що матеріал недорогий

Якщо з’явилася зацікавленість в м’якій покрівлі, то потрібно врахувати кілька нюансів:

  • з корозією і конденсатом вона незнайома;
  • маленькі рівні плитки від вітру не відстануть від основи;
  • покриття боїться ультрафіолету, але добре захищається від нього шаром кам’яної крихти.

Гідні суперниці: металочерепиця і мяка покрівля

Покрівля з шибкої черепиці стане справжньою знахідкою для того, хто любить експериментувати з формою дахів

Що краще: металочерепиця або м’яка покрівля

Металочерепиця буде розумним варіантом для забудовника, який бажає зробити просту за формою, не надто дорогу і надійну покрівлю.

До бітумної черепиці треба краще придивитися, якщо планується споруджувати дах складної конфігурації. Шкодувати про це рішення не доведеться, адже в мансардному приміщенні під м’якою покрівлею буде дуже тихо.

Гідні суперниці: металочерепиця і мяка покрівля

Мансарда під покрівлею з металевої черепиці вважається невдалим проектом, так як її мешканцям доведеться страждати від гучних звуків зіткнення дощу з металом

Відео: тонкощі вибору покрівельного матеріалу

Відгуки з зіставленням бітумної і металевої черепиці

Незважаючи на свою поширеність, мінуси металевого даху очевидні. Я особисто вважаю, що немає нічого гіршого, ніж шум дощу серед ночі. Да ладно ми-дорослі, діти стають неспокійними, а це позначається на батьках. Я навіть чоловікові сказала, що краще б ми зробили дах з очерету. До речі, ніхто не стикався з нею «наживо».

Vesna

Http://buildforum.ru/threads/68 /

До слова, говорячи про те, металочерепиця або м’яка покрівля, що краще для мансарди і основної будови, саме простота ремонту змушує мене підняти руку за м’яке покриття. Виробники потурбувалися не тільки про те, щоб її було легко монтувати, але і ремонтувати. Це стосується помилок, допущених при кріпленні пластин, також можна легко виправити помилки, допущені при укладанні першого ряду покриття.

Gostya

Http://buildforum.ru/threads/68 /

Яка покрівля краще для мене, я зрозумів, коли почитав відгуки на м’яку покрівлю, всі її переваги і недоліки зіграли в її користь. Відносно недорого, простота монтажу, ремонту, обслуговування та багато іншого. Але знову ж таки, на смак і колір… Сніг на м’якій черепиці сходить не так лавиноподібно, як на черепиці, а враховуючи те, що в моєму регіоні він майже півроку, висновки напрошуються самі собою. Що вибрати, вирішувати кожному по своїм хотілкам і реальним потребам, в тому числі враховуючи клімат в регіоні проживання.

Kasta

Http://buildforum.ru/threads/68 /

М’яка покрівля, на відміну від металочерепиці, краще на собі сніг затримує. Особливо, якщо покрівля полога. Так що підставу під неї треба робити на совість. Зате по ній дощ не барабанить, як по металочерепиці. І виглядає, на мій погляд, шикарно! (але це, природно, справа смаку).

Dostik

Https://www.forumhouse.ru/threads/7733 /

М’яка покрівля значно дорожче ніж металочерепиця! тим більше місцевих виробників. Те, що для металочерепиці необхідні коник і вітровики, а для шингласа немає, — не сильно змінює питому вартість квадратного метра на двосхилим даху. Ціна відрізняється приблизно в півтора рази. Крім того, під шинглас по периметру і на конику вашої даху необхідний підкладковий килим. Він теж чималих грошей коштує. Під м’яку покрівлю необхідна вологостійка суцільна лати-фанера або osb-3. Це ще по 200 р. За квадрат. Порівняйте з вартістю покрокової обрешітки для металочерепиці.

Антипов ігор

Https://www.forumhouse.ru/threads/7733/

Зупинився на м’якій черепиці, тому що: 1) дах досить складна; 2) зовні сподобалася більше; хоча у металочерепиці очевидний плюс — вона дешевше!

Https://www.forumhouse.ru/threads/7733/

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

За одними критеріями вибору на перше місце виходить бітумна черепиця, а за іншими — металева. Як би не був складний порівняльний аналіз цих матеріалів, розглядати слід всі нюанси. В іншому випадку буде здійснена непоправна помилка на зразок монтажу металевої черепиці на мансардній покрівлі.