Голландські «петельки»: незвичайна пікіровки розсади томатів корінням вгору

68

Пікірування розсади томатів широко практикується садівниками, так як дозволяє рослинам сформувати більш потужну і розвинену кореневу систему. Голландські фахівці ще вдосконалили цю процедуру, запропонувавши не прищипувати стрижневий корінь саджанця, а направляти його вгору. Така незвичайна методика не позбавлена достоїнств.

Суть методу пікіровки томатів корінням вгору, його переваги і недоліки

Дивна ідея висаджувати томати при пікіровки корінням вгору має чітке і логічне обґрунтування, якщо вивчити рослину з точки зору ботаніки. У природі томат-це ліана, її стебла в’ються по землі. Рослина в ході еволюції знайшло можливість у міру потреби розширювати кореневу систему, формуючи повітряні корені на стеблах. Якщо придивитися до пагонів, легко помітити на них «пухирці» – це і є зачатки коренів. Вони з’являються досить швидко і при безпосередньому контакті з грунтом, і навіть при наявності «зазору» в 2-3 см.

Голландські «петельки»: незвичайна пікіровки розсади томатів корінням вгору

У відповідних умовах на стеблах томатів швидко і легко утворюються нові додаткові корені

Цю особливість рослини давно використовують і російські садівники. Але вони найчастіше вже після висадки в грунт поступово підсипають грунт до коріння, формуючи невеликий горбок і закриваючи нижню частину стебла.

Голландські «петельки»: незвичайна пікіровки розсади томатів корінням вгору

Утворюється при голландської методикою пікіровки більш потужна коренева система томата дає рослині багато переваг

Переваги більш потужної і розвиненої кореневої системи очевидні:

  • рослина отримує можливість забезпечити поживними речовинами більше плодових зав’язей, ніж зазвичай. Висока врожайність-безсумнівний плюс для садівника.
  • коріння можуть «витягувати» воду і поживні речовини з більшої площі і глибини. Кущ томата в значній мірі знаходиться на» самозабезпеченні», менше реагує на рідкісні поливи і несвоєчасне внесення підгодівлі.
  • міцні розвинені рослини краще чинять опір хворобам і переносять атаки шкідників. Для них не так страшні перепади температур та інші примхи погоди.
  • здорова розсади після пересадки в грядку швидше адаптується до нових умов проживання, рушає в зростання. Можна розраховувати на більш ранній урожай.

Голландські «петельки»: незвичайна пікіровки розсади томатів корінням вгору

Підвищення врожайності томатів-одне з головних для садівників достоїнств методики пікіровки сіянців корінням вгору

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Голландські «петельки»: незвичайна пікіровки розсади томатів корінням вгору

Недолік у голландської методики тільки один-в процесі пікіровки легко зламати тонкий крихкий стебло сіянця. Процедура проводиться в фазі другого справжнього листа, його товщина не перевищує 2-3 мм.необхідна практика, щоб набити руку і уникнути псування значної частини розсади.

У тому, що стосується вибору вирощуваних томатів, голландська методика універсальна. Здатністю формувати додаткові корені на стеблі володіють будь-які сорти і гібриди незалежно від терміну дозрівання, кольору плодів та інших характеристик. Тому садівник в даному питанні обмежений тільки власними уподобаннями і особливостями клімату в регіоні.

Голландські «петельки»: незвичайна пікіровки розсади томатів корінням вгору

Для вирощування з пікіровкою за голландською методикою, як і в будь-якому іншому випадку, рекомендується вибирати районовані сорти і гібриди томатів, пристосовані до кліматичних особливостей даного регіону

Покроковий опис технології

У пікіровці томатів за голландською технологією немає нічого складного:

  1. підготуйте стаканчики або горщики об’ємом близько 400-500 мл, виконайте в дні дренажні отвори. Заповніть їх тим же субстратом, що використовувався для висадки насіння. І грунт, і ємності попередньо потрібно продезінфікувати будь-яким зручним способом.
    Голландські «петельки»: незвичайна пікіровки розсади томатів корінням вгору

    До пікіровки томатів за голландською технологією приступають у фазі другого справжнього листка

  2. за 3-4 години до пікіровки рясно полийте сіянці. Це дозволить витягти їх із загальної ємності з мінімальними ушкодженнями кореневої системи.
  3. злегка зволожите грунт, зробіть широку лунку глибиною близько 5-7 см.
  4. чайною ложкою або дерев’яною паличкою виймайте сіянці томатів із загальної ємності по одному. Наскільки це вийде, обережно струсіть надлишки грунту з коренів.
  5. зігніть стебло під сім’ядольним коліном, надаючи йому форму літери u або петлі. Висадіть томати в лунки так, щоб коріння знаходилися трохи нижче цих листя.
    Голландські «петельки»: незвичайна пікіровки розсади томатів корінням вгору

    Згинаючи стебло томата, потрібно не зламати його-це основна складність методики

  6. засипте рослини землею, заглибивши до нижньої пари листя.
  7. акуратно ущільните субстрат, збризніть водою з пульверизатора.
  8. переставте горщики в притінене тепле місце, бережіть томати від попадання прямих сонячних променів. На найближчий тиждень забезпечте їм денну температуру 20 — 23ºс і нічну–близько 15-18ºс. Після закінчення цього часу можна повернутися до звичних умов утримання розсади і доглядати за нею як зазвичай.

Приблизно так надходять, якщо розсада томатів з якихось причин переросла. При висадці на грядку замість лунок формують борозни і кладуть в них стебла плазом, підв’язуючи верхівку так, щоб вона прийняла вертикальне положення.

Відео: процедура пікіровки розсади томатів корінням вгору

Відгуки садівників про голландському методі пікіровки томатів

З приводу розсади томатів догори дригом є пара зауважень. З урахуванням того, що коріння вгору не ростуть (авторитетно заявив чоловік-ботанік). Розсаду треба готувати заздалегідь, щоб витягнулася. Якщо посадити, максимально заглибивши на дно ємності, то стовбур дасть додаткові корені, які будуть рости згідно гравітації — вниз і місця їм повинно вистачити. З високорослими я б експеримент не стала проводити, але ось з низенькими — варто подумати.

Біла ворона

Http://dacha.wcb.ru/index.php?showtopic=20800&st=50

Наскільки я зрозумів, весь сенс в тому, щоб розсада раніше зацвіла і почала плодоносити.

Таганрожець

Http://dacha.wcb.ru/index.php?showtopic=20800&st=50

У мене ефект опупітельний: як вже писалося раніше, розсада пішла на» тормашки » і в мій город, де умови більш ніж прекрасні. Так ось — в городі тільки зав’язі, а в «тормашках» вже помідори чи не червоні. Такі ось справи.

Igorv

Http://dacha.wcb.ru/index.php?showtopic=20800&st=50

У мене з першого разу не вийшло. Розсада, де обрізала сім’ядольні листя і пікірувала таким способом, загинула. А інші екземпляри все прижилися. Буду ще пробувати…

Иришка полякова

Https://ok.ru/video/609687833211